Project Description

Univerzálny komínový systém pre všetky typy spotrebičov, predovšetkým na tuhé palivá v suchej alebo mokrej prevádzke v podtlaku.

Komínový systém STABIL je alternatívou s neporovnateľne komplexne lepšími vlastnosťami ako sú na Slovensku ponúkané zložené systémy a komíny bez “skúseností”.

Dôkazom je aj charakteristika komínového systému podľa STN EN :

T400 N1 D3 G50

Vnútorná šamotová vložka Schiedel UNI***Plus – 
Nepatrná vodopriepustnosť, rozmerová presnosť a vnútorná hladká plocha spolu s vyššou kvalitou šamotu. Samozrejmosťou je vyššia odolnosť pri vyhorení sadzí – vyššia odolnosť pri teplotných šokoch.

Tepelne izolačné rohože Schiedel
Minerálne vlákno odoláva krátkodobo až do 1000 °C. Dá sa ľahko ohýbať a dobre priľne.

Komínová tvárnica Schiedel
Jednoduchá, rýchla a lacná montáž.

Kanáliky zadného odvetrania
Nimi môže prúdiť vzduch a odvádzať vlhkosť z tepelnej izolácie.

Komínový systém STABIL je viacvrstvový komínový systém so zadným odvetraním.

Je vhodný pre pripojenie spotrebičov predovšetkým na pevné palivá. Ide o komín odolný voči vlhkosti a môže byť preto v kombinácii s bežnými spotrebičmi palív plánovito prevádzkovaný aj v mokrom prevádzkovom režime. Je určený pre podtlakovú prevádzku.

Konštrukčne je zložený z komínovej tvárnice, izolačnej rohože a keramickej vložky UNI***Plus.

Komínový systém STABIL je použiteľný pre všetky druhy palív a bežných spotrebičov, ktoré nevytvárajú v spalinovej ceste pretlak odvádzaných spalín a to aj v suchom, aj mokrom režime.

Keramická vložka UNI***Plus

V systéme STABIL sa používajú keramické vložky s výškou 330 mm. Vložky sa spájajú na pero-drážku, z toho dôvodu ich nie je možné skracovať. Spájajú sa  škárovacou hmotou FM Rapid. Keramická vložka je odolná pri teplotných zmenách, odoláva kyselinám a korózii. Napojenie spotrebičov se vykonáva pomocou jednoliatych napojovacích kusov pre dymovod s dĺžkou 660 mm pod uhlom 90°alebo 45°.

VLASTNOSTI A POUŽITIE

Schiedel STABIL je určený pre rodinné domy, bytovú a priemyselnú výstavbu.

Nutnou podmienkou pre dlhodobú spoľahlivosť všetkých trojzložkových komínov je správna funkcia tzv. zadného odvetrania, ktoré odvádza prípadnú vlhkosť z tepelnej izolácie. Vzhľadom k tomu je v prípade riešenia odvodu spalín v nízkoenergetických alebo pasívnych domoch vhodnejšie použiť systém ABSOLUT, ktorý je mimoriadne tesný. To isté platí aj v prípade objektov s riadeným vetraním alebo rekuperáciou.